Kuba Pietrzykowski to ja, jestem założycielem Sunshine Garden.

Z wykształcenia jestem pedagogiem i animatorem kultury. Wychowałem się przez teatr, byłem w Studium Aktorskim przy Teatrze Jaracza w Olsztynie. Od 10 lat pracuję również jako konferansjer. Pracowałem przez 7 lat jako jeden z konferansjerów Kortowiady – najwiekszych Juwenaliów w Polsce. Prowadziłem szereg imprez miejskich, dni miast, gali jubileuszowych i wiele wiele innych wydarzeń.

Wiry życia sprawiły, że jestem też elektrykiem z 4 letnim doświadczeniem pracy na różnych budowach. Uwielbiam maszyny i motoryzację, posiadam prawo jazdy kat. A, B oraz CE by móc się realizować również w pasji moto.

Największą moją fascynacją jest pedagogika kreatywności i dorobek naukowy Kena Robinsona – twórcy zmiany paradygmatu edukacji. Scenariusze animacyjne opracowuję właśnie w tym nurcie. Dbam o to, aby być na bieżąco z opracowaniami naukowymi w tej dziedzinie. Jak tylko pojawia się okazja zgłębiać te wątki to ją wykorzystuję. W zeszłym roku udało mi się być w Turynie we Włoszech oraz w Raahe w Finlandii na szkoleniach edukacyjnych. Miałem szansę zobaczyć jak tam przygotowują ludzi do funkcjonowania w życiu dorosłym, bazując przede wszystkim na rozwijaniu umiejętności miękkich. A nie wiedzy encyklopedycznej.

Dlaczego tak różnorodnie? Bo kocham życie i jest w nim tyle ciekawych spraw, które staram się dotykać, smakować i próbować. Jedno w tych czasach jest pewne – musimy być gotowi do zmian. Z tego powodu zaistniało Sunshine Garden, abym mógł się realizować się w pełni i te idee chcę przekazywać dalej!

29